top of page

UŞAK KANYON

Uşak'taki Ulubey Kanyonu, Uşak Merkez'in yaklaşık 35 kilometre güneyinde Ulubey ilçesindedir. Uşak Kanyon'u dünyanın en uzun ikinci kanyonu olarak bilinir. Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Büyük Kanyon'dan(Grand Canyon) sonra dünyanın en uzun ikinci kanyonudur. Uşak Kanyon'u: yaklaşık 70 kilometre uzunluğundadır. 140, 170 metre arası değişen derinliklere sahiptir. 100, 500 metre arası değişen genişliklere sahiptir.


Uşak Kanyon'un seyirlik noktasına; Uşak Valiliği, Uşak İl Özel İdaresi ve Ulubey Kaymakamlığı tarafından 150 metre yüksekliğinde ve 135 metrekare büyüklüğündeki cam teras yaptırılmıştır. 2015 yılında yapılan bu cam teras her yıl binlerce turisti ağırlayan Uşak Ulubey Kanyonu'nun seyrine hem heyecan hem de güzellik katmaktadır. Kanyonda ayrıca dinlenme alanları ve fotoğraf çekim alanları bulunmaktadır. Ayrıca ziyarete açık bir ters duran ev bulunmaktadır. Uşak Ulubey Kanyonu kültürel, tarihi ve doğal güzellikleriyle gerçekten görülmeye değer bir yerdir. Ziyaretçilerin hoşça vakit geçirecekleri çok fazla alan vardır. Sadece kanyon değil, antik kent, lavanta bahçeleri ile Ulubey görülmeye değer bir yerdir. 2015 yılından bu yana yaklaşık 600 bin yerli ve yabancı turist ağırlayan kanyon, sadece 2019 yılında yaklaşık 70-80 bin ziyaretçi ağırlamıştır. Bu sayılar özellikle temmuz ve ağustos aylarında 30-40 binlere çıkabilmektedir.


Uşak Taksi olarak sizlere Uşak Kanyonu ilgili bilgileri yukarı yazdık. Uşak Kanyona; ulaşım, lokasyon, uzaklık ve mesafeler ile ilgili bilgileri bizi arayarak öğrenebilirsiniz. Hem Uşak Kanyona taksi ile gitmek istediğinizde hem de oradan alınmak istediğinizde bize ulaşabilirsiniz. Ulaşımda size hizmet vermeye hazırız. Sizlere keyifli yolculuklar dileriz.bottom of page