top of page

UŞAK TERMAL TESİSLER VE KAPLICALAR

Uşak'ta: Kayaağıl Termal Tesisleri, Banaz Hamamboğazı Kaplıcası vardır. Bunların dışında Uşak il sınırları içinde olmasa da Uşak'a yakın termal ve kaplıcalar: Simav Eynal Kaplıcaları ve Gediz Ilıca Termal Köyü'dür.


Hamamboğazı Kaplıcası


Banaz İlçesi Hamamboğazı kaplıcaları 60 derece sıcaklıktadır. Kişi başına günlük su tüketimi 700 It.olarak kabul edilir. Kaplıcanın, günde 12.000 kişilik hizmet kapasitesi vardır. Uşak merkeze yaklaşık 45 km mesafededir. Uşak Banaz'daki bu kaplıcanın, bilimsel olarak bakteriyolojik analizleri yapılmış, sağlık yönünden çok yararlı olduğu görülmüştür. Mide, Karaciğer, Bağırsak ve özellikle kronik dejeneratif romatizmal hastalıklara iyi geldiği tespit edilmiştir.Kayaağıl Termal Tesisleri


Uşak Kayaağıl Termal Tesisleri, şehir merkezinden 10 km uzaklıkta eşsiz güzel bir doğa içersinde yer almaktadır. KayaağılTermal Apart kaplıca tesislerinde güzelleşmek ve sağlık bulmak isteyenler için bu modern tesis güzellik ve şifa dağıtmaya devam ediyor. Yumuşak doku romatizmaları; fibromyalji, kronik bel ağrısı, deri hastalıklarında, mide ve ince bağırsakların fonksiyonel rahatsızlıklarında, böbrekve idrar yolları taşlarının önlenmesi, aşırı yorgunluk, bitkinlik ve tükenmişlik durumlarında kullanılabilir.


Simav Eynal Kaplıcaları


Su analizlerinde kaplıcada mineralli suyun, tedavi edici unsurlara sahip olduğu Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünce onaylanmıştır. Romatizmal hastalıklar, kronik bel ağrısı, eklem hastalıkları, yumuşak doku hastalıkları, ortopedik, beyin ve sinir cerrahisi sonrası, genel stres bozukluğu ve spor yaralanmalarında tamamlayıcı tedavi unsuru olarak kullanılabilir niteliktedir. Ayrıca nevralji, cilt ve deri hastalıklarına, böbrek taşlarının dökülmesine, siyatik, kireçlenme, kadın hastalıkları ve sedef hastalığına iyi geldiği bilinmektedir. konaklama yapmak isteyen ziyaretçiler için otel ve apart daireler bulunmaktadır. Ayrıca Termal Turizm Merkezinde; günübirlik gelen ziyaretçiler için termal sulardan faydalanabilecekleri açık havuz, aquapark ve hamamlar mevcuttur.


Gediz Ilıca Termal Köyü


Gediz-Balıkesir karayolu üzerinde, Uşak- İzmir Karayoluna 45 km mesafededir. Gediz merkeze 13 km. uzaklıktadır. Ilıca Kaplıcası, Termal Turizm Merkezi ilan edilmiştir. İlçenin doğal güzellikleri ve özellikle kaplıcaları bakımından yurdu- muzun güzide bölgelerindendir.


Termal şifalı suları ile sağlık açısından yarar sağlarken, kentlerin aşırı gürültüsünden ve iş hayatından belirli sürelerle uzaklaşmaya çalışan, doğa ile iç içe yaşamayı seven yerli ve yabancı turistler için tercih edilen bir dinlenme yeridir. Ayrıca yüzme, spor, doğa sporları yapanlar için, doğa tutkunlarına mükemmel fırsatlar sunar.


Uşakta'ki termal tesis ve kaplıcaların lokasyonları, ulaşım koşulları, ortalama ücretler ve başka sorularınız için bizi arayabilirsiniz. Sizlere ulaşım konusunda her türlü desteği sunmaya hazırız. Uşak Taksi ile gitmek istediğiniz termal köye sizi götürüp, dönmek istediğiniz anda da derhal geri alıyoruz. Uşak Taksi servisi olarak size iyi sağlıklı günler dileriz.


https://iIica.gediz.bel.tr/Comments


bottom of page